Lidé opouští Londýn kvůli drahému bydlení a kriminalitě!

Národní statistický úřad Spojeného království (ONS) zaznamenal rekordní čísla úprku obyvatelstva  z britského hlavního města, uvedl The Daily Telegraph.

Podle odborníků, růst migrace z Londýna, který byl pozorován několik let, je spojen s bydlením a nárůstem závažných trestných činů, poznamenaly noviny.
Obyvatelé ve velkém počtu opouštějí Londýn, stěhují se do jiných částí Spojeného království. Odborníci připisují tento výsledek nedostupnosti bydlení a nárůstu násilné trestné činnosti ve městě, napsal The Daily Telegraph.

Národní statistická služba (ONS) zaznamenala rekordní počet imigrantů z britského hlavního města. Za období uvedené ve zprávě z Londýna odešlo přes 340 tisíc lidí.

Podle publikace zkoumá ONS tento problém již sedm let. Odborníci poukazují na to, že tok migrantů z britského hlavního města se každým rokem zvyšuje.

Nicméně, jak upozormil The Daily Telegraph, nejnovější údaje z ONS se odkazují na rok 2018 a zahrnují pouze interní migraci. Kromě toho studie nebere v úvahu dnešní pokles na trhu s nemovitostmi, který je spojen s nejistotou situace kolem Brexitu.

Nicméně analytik Institutu ekonomických vztahů (IEA) Christopher Snowdon věří, že vysoké náklady na bydlení – jsou hlavním důvodem úprku z Londýna. „Je zřejmé, že lidé usilují o vyšší kvalitu života. Zároveň však chtějí mít přístup k dobrým vzdělávacím institucím, žít ve venkovských oblastech a uniknout napadení nožem,“ dodal.

V dubnu ONS uvedl, že počet trestných činů s použitím nožů ve Walesu a Anglii dosáhl nejvyšší úrovně v historii statistiky. Také počet vražd, včetně nedbalostních vražd, překonal desetileté maximum – 732 případů.

Nedávno, bývalý frontman skupiny Oasis Liam Gallagher obvinil starostu Londýna, Sadiqa Khana, že připustil „epidemii” napadání s nožem ve městě. Hudebník řekl, že se bojí o životy svých dětí, když každé ráno čte zprávu, že byl v hlavním městě zabit další teenager.

Předtím byli čtyři lidé byli zabiti v Londýně během čtyř dnů, což přilákalo mezinárodní pozornost na hlavní město. A dokonce Donald Trump kritizoval Khana za to, že se s tímto problémem nedokázal vyrovnat, připomněl The Daily Telegraph. 

(kou, prvnizpravy.cz, telegraph.co.uk,)