Velká Británie: Rodiče školáků se spojují v boji proti trans propagandě

Rodiče školáků, učitelé a lékaři ve Velké Británii se stále více obávají politiky LGBT ve školách a proto založili Asociaci bezpečných škol, píše The Times.Ilustrační foto6. srpna 2019 – 06:20
Členové sdružení obviňují školy ze stimulace dětských pochybností o jejich genderové identifikaci pomocí lékařských zásahů a také,  že radí dětem, jak změnit své pohlaví, pokud pochybují o svém pohlaví.

Smrt transsexuálního mladíka Jadena Lowa, způsobeného hormony, byla pro Tanyu Carterovou, matku čtyř dětí, poslední kapkou, její děti totiž studovaly s Jadenem na stejné škole v anglickém Cambridgeshire, uvádí The Times.

Tanya Carterová znepokojeně sledovala, jak britské školy zavádí politiku LGBT. Podle ní si některé školy zvou odborníky, kteří vysvětlují dětem, které pochybují o své genderové identitě, jak změnit pohlaví.

„Jsem velmi znepokojena tím, jak moje děti čelí ve škole a i na internetu trans propagandě,” řekla Carterová. Podle The Times se nyní připojila k aktivní skupině dalších rodičů, učitelů, lékařů a psychologů zvaných The Safe School Association.

Aktivisté skupiny (jejichž počet je 150 členů) tvrdí, že nová genderově neutrální pravidla ve školách porušují práva dívek na šatny a koupelny stejného pohlaví. Kromě toho členové sdružení tvrdí, že pochybnosti dětí o genderové identitě jsou stimulovány lékařským zásahem: jako příklad jsou uváděny léky blokující pubertu. Je také třeba poznamenat, že v některých případech školy neinformují rodiče o tom, že jejich děti jsou požádány, aby se ztotožnily s opačným pohlavím.
Základní školy v Bavorsku budou mít toalety pro třetí pohlaví 

The Times píše, že zástupci Asociace se obrátili na vládu, aby upozornili na problém. Kromě toho má Asociace v úmyslu pomoci školám zlepšit politiku LGBT a poskytnout alternativní poradenství dětem a jejich rodinám.

Britské školačky budou muset dát sbohem sukním. Nejméně 40 vzdělávacích institucí v Anglii již zakázalo dívkám nosit tuto část šatníku, zatímco jiní uvažují o takovém zákazu. Sukně jsou nahrazeny kalhotami. Vedení škol se tak snaží zvolit genderově neutrální školní uniformu, aby potěšily transsexuální studenty.


(rp,prvnizpravy.cz,thetimes,foto:arch.)