10 míst na světě, která musíte vidět

Seznam míst, jež byste alespoň jednou v životě měli navštívit.

Seznam zahrnuje exotické ostrovy, gigantické metropole a historické památky světové úrovně. Některá místa jsou slavná a nebudou pro vás žádnou novinkou. O některých jste však pravděpodobně ještě nikdy neslyšeli. 

Ostrov Palawan, Filipíny

Ostrov Palawan, Filipíny je největší ostrov v provincii Palawan. Již několikrát se umístil na předních příčkách žebříčku nejkrásnějších ostrovů na světě. Palawan je kousek vysněného nebe na zemi hemžící se exotickou přírodou, pyšnící se tichými vodopády, malebnými rybářskými vesnicemi i lokalitami světového dědictví UNESCO. Ostrov vás uchvátí neuvěřitelnými místními zážitky. Rozhodnete-li se navštívit Palawan, musíte bezpodmínečně zavítat do mírumilovné přírodní rezervace Calauit Game Preserve. Nezapomeňte také navštívit El Nido či Coron Island, považované za jedno z nejlepších míst pro potápění. 

Barcelona, ​​Španělsko

Barcelona, ​​známá po celém světě svým legendárním fotbalovým týmem. Je to hlavní město Katalánska a druhé největší město ve Španělsku. Barcelona se nachází na severovýchodním pobřeží Pyrenejského poloostrova s ​​výhledem na Středozemní moře. Má středomořské klima s mírnými, vlhkými zimami a teplým suchým letním počasím.

barcelona sportovní fanoušek na stadionu

Barcelona nabízí nepřeberné množství  turistických atrakcí, mezi nimiž můžeme namátkou jmenovat některé z nich. Sagrada Familia od Antonia Gaudího, L’Aquarium de Barcelona, ​​Poble Espanyol de Montjuïc jinak známý jako španělská vesnice, La Pedrera – Casa Mila od Antonia Gaudího a mnoho dalších. 

Londýn, Anglie

Londýn je hlavní město Anglie a Velké Británie. Londýn se řadí mezi nejzajímavější místa dle USA News Travel, která byste rozhodně měli navštívit. V Londýně je  tolik zajímavých míst, která nelze jednoduše všechna stručně představit či vyjmenovat. Plánujete-li podívat se do Londýna, pak vězte, že budete potřebova minimálně několik dní na průzkum. Budete se toulat po různých zapadlých čtvrtích, ale i četných památkách, jež prostě nemáte šanci projít za jeden či dva dny.

Na londýnské bankovní lince najdete rekonstrukci Shakespearova divadla Globe Theatre. Londýn sice patří k jednomu z nejzajímavějších míst na světě, ale také  k nejdražšímu. Doporučujeme využít obrovských slev a výhod díky “London Pass”. Kromě zajištění přístupu k více než 80 nejvýznamnějším londýnským atrakcím vám váš balíček vyhlídkových kreditů nadělí také více než 25 speciálních nabídek po celém městě. Užijte si tyto slevy a nabídky a ušetřete ještě více peněz na vaší cestě v restauracích a nákupních místech v Londýně. 

Londýn

Apropo – takové Čínské městečko (China Town) stojí také za návštěvu, a což teprve neodolatelné obchůdky a pasáže s nabídnou luxusního zboží za přívětivé ceny v Soho. Jste milovníky přírody a zvěře v hlavních městech? Pak rozhodně musíte vidět naživo jeleny v krásném, klidném Richmond Parku. 

Paříž, Francie

Paříž je hlavní a největší město Francie. Nachází se na řece Seině v severní Francii, v srdci regionu Île-de-France. Paříž má typické západní evropské oceánské klima, které je ovlivněno severoatlantickým proudem. V průběhu jednoho roku lze podnebí v Paříži charakterizovat jako mírné a středně vlhké. Paříž má mnoho atraktivních turistických míst a atrakcí. Například Boat Tour po Seině, hřbitov Père Lachaise, Sacre Coeur a Montmartre, Arc de Triomphe a Champs-Elysées, Sorbonne a Latinská čtvrť. Milovníci historie a architektury ocení Musée d’Orsay, Eiffelovu věž a mnoho dalších.

Kdysi byla Paříž vysoce hodnocena jako atraktivní a hlavně bezpečná turistická destinace. Bohužel dnes je situace zcela jiná a měli byste se ohlížet na svou bezpečnost a být opatrní. Situace v Paříži se rapidně změnila k horšímu díky nechvalně rozšířeným nepokojům v rámci nezvládnuté integraci nepůvodních obyvatel. 

Paříž - Eifel tower - Eifelovka foto

Ostrov Maui, USA

Ostrov Maui je druhým největším havajským ostrovem. Rozmanitá krajina Maui je výsledkem jedinečné kombinace geologie, topografie a klimatu. Podnebí Havajských ostrovů je charakterizováno dvouletým rokem, všude mírnými a jednotnými teplotami.

Existuje mnoho atrakcí v Maui k návštěvě, jako Paia Town, Ho’okipa Beach Windsurfing, Puahokamoa Falls, Keanae Pennisula, Pua’a Ka’a State Park, Wai’anapanapa State Park, Hana Bay, Hana a Ohe’o Gulch jsou asi nejznámější a nejatraktivnější z top 10 míst na světě.

Roku 1968 postavila University of Hawaii pod vrcholkem vyhaslé sopky Mauna Kea na ostrově Havaj ve výšce asi 4200 m n. m. první zrcadlový dalekohled. O deset let později, když se vynikající astronomické podmínky na tomto místě potvrdily, vzniklo tam deset dalších optických a infračervených teleskopů. Tyto dnes patří k největším na světě (Mauna Kea ObservatoriesKeckovy dalekohledy). V roce 2024 má zde být uveden do provozu dalekohled s primárním zrcadlem o průměru 30 metrů.

Ostrov Maui je oblíbené turistické místo. Je však žádoucí zajistit si spolehlivý a bezpečný zájezd s dostatečným časovým předstihem. Ideální je na toto využít ověřenou cestovní kancelář, která vám může nabídnout více než jen atraktivní cenu. Vybírejte ty, která nabízí dobré recenze, relativní jistotu, bezpečnost a pojistku proti úpadu. 

Národní park Plitvická jezera, Chorvatsko

Plitvice jsou považovány za jedno z míst, která lze navštívit po celém světě. Hlasovala také pro nejkrásnější národní parky na světě.

Plitvická jezera - Chorvatsko fotografie vodopády

V parku je známá řada 16 terasovitých jezer spojených vodopády, které sahají do vápencového kaňonu. Tato nádherná směs dubových lesů, luk a vápencových skalních útvarů dovršují neuvěřitelně živá nádherná modrá jezera, díky kterým se stává Plitvice turistickým magnetem Chorvatska. 

Miami Beach, Florida

Miami Beach je pobřežní letovisko v Miami-Dade County, Florida, Spojené státy americké. Nejlepší místa k návštěvě v Miami Beach jako South Beach a Art Deco Tour, Ocean Drive – South Beach, Haulover Beach Park. Dalšími místy, která vřele doporučujeme pro odpočinek jsou North Beach, Lummus Park – South Beach, Lincoln Road Mall – South Beach. V Miami si přijdou na své i hudební fanoušci, například v Bass Museum of Art – South Beach. Historici mohou navštívit památník Holocaustu v Soutch Beach. Malí návštěvníci zase ocení dětské muzueum v Causeway anebo Jungle Island.

Alberta, Kanada

Alberta je pravděpodobně jednou z nejpůsobivějších scenérií Kanady. Nejmalebnější provincie v celé Kanadě jsou domovem dvou z nejstarších národních parků na světě (národní parky Banff a Jasper). Úžasné ledovce a tyrkysová jezera přitahují každoročně do této provincie miliony návštěvníků. Jsou tu početné řeky a jezera využívaná k plavánírybaření a celé škále vodních sportů. Tři velká jezera, Lake Claire (1436 km²) v národním parku Wood Buffalo National ParkMenší Otročí jezero (1168 km²) a jezero Athabaska (7898 km²), leží jak v Albertě, tak v Saskatchewanu.

Nejdelší řekou v provincii je Athabaska, která se táhne 1538 km z ledovce Columbia (ledovec) ve Skalistých horách k jezeru Athabaska.[3] Nejmohutnější řekou je Peace s průměrným průtokem 2161 m³/s. Řeka Peace pramení ve Skalistých horách severní Britské Kolumbie a teče severní Albertou až do Otročí řeky, přítoku řeky Mackenzie.

Alberta Canada zimní foto jezero

Většinu severní poloviny provincie pokrývá severský jehličnatý les, zatímco Skalisté hory podél jihozápadní hranice jsou také vysoce zalesněny, jižní čtvrtinu provincie tvoří různé typy prérií, od prérií krátkých trav (shortgrass prairie) v jihovýchodním rohu až k prériím smíšených trav v širokém oblouku na západ a sever odtamtud. Středový region krajiny osikových lesíků se táhne v širokém oblouku mezi lesy a prériemi, od Calgary severně k Edmontonu a pak na západ k Lloydminsteru – zde se nalézají nejúrodnější půdy v provincii a také většina obyvatelstva.

Albertské pustiny (badlands) se rozkládají v jihovýchodní Albertě, kde řeka Red Deer River protéká skrz plochou prérii a zemědělskou krajinu a vytváří hluboké kaňony a pozoruhodné útvary omračující svou působivostí. Provinční park Dinosaur Provincial Park, poblíž obce Brooks ukazuje terén příznačný pro pustiny, pouštní flóru a zbytky albertské minulosti z dob, kdy se dinosauři potulovali po zdejší, tehdy svěže zelené, krajině.

Celkově vzato je Alberta je neuvěřitelně krásná a zajímavá destinace přímo vybízející k návštěvě. Patříte-li mezi nadšené cestovatele a dlouhodobé plánovače, rozhodně zahrňte do svých plánů toto místo. Pokud jste ještě student školou povinný a máte před sebou dlouhé letní prázdniny, určitě alespoň polovinu z nich využijte na návštěvu Alberty. Věřte, že nikdy nezapomenete na tato místa a kdo ví –  třeba se rozhodnete, že Alberta je místo, kde chcete prostě žít natrvalo.

Americké Panenské ostrovy

Americké Panenské ostrovy  (anglicky United States Virgin Islands) jsou skupinou ostrovů v Karibiku, které jsou ostrovní oblastí Spojených států. Ostrovy jsou geograficky součástí souostroví Panenských ostrovů a nacházejí se na Leewardských ostrovech na Malých Antilách, které jsou nezačleněným územím Spojených Států Amerických. Americké Panenské ostrovy tvoří tři hlavní ostrovy: Svatý Tomáš (83 km²), Svatý Jan (52 km²), Svatý Kříž (218 km²)[2] a přibližně 50 menších ostrovů se subtropickým podnebím.[3] Je to jediné místo ve Spojených státech, kde se jezdí vlevo.

Ostrovy si užívají tropické mokré a suché klima, ovlivněné mírným větrem. Na amerických Panenských ostrovech je mnoho příležitostí, jako je návštěva Národního parku Panenské ostrovy, Trunk Bay, Magens Bay, Estate Whim Plantation Museum, Caneel Bay a mnoho dalšího. 

Vodopády Iguazu, hranice Argentina / Brazílie

Vodopády Iguazu, jsou jedním z největších přírodních divů světa a nachází se na hranici Brazílie a Argentiny, konkrétně na hranici argentinské provincie Misiones a brazilského státu Parana. Tento řetězec mini vodopádů je jednou z nejúžasnějších atrakcí světa. Návštěva je úžasným zážitkem, který vás inspiruje v mnoha směrech, ale zároveň ohromí silným hlukem kaskád, které se skládají z nepřetržitého řetězce stovek vodopádů dlouhého téměř 3 km .

Vodopády leží rozděleny mezi Brazílií a Argentinou na velké rozloze národního parku, který je z velké části deštný prales s jedinečnou flórou a faunou.